Vzdělávací akce

Nalezeny 2 výsledky

Akce “Spurensuche” aneb hledání stop se pomalu stává naší tradicí a my jsme rádi, že ji letos opět pořádáme, a to společně s Junge Aktion organizace Ackermann-Gemeinde!

Letos se chystáme na týden do okolí Furth im Wald a Domažlic, kde společně prozkoumáme česko-německou hranici. Na kole budeme poznávat česko-německé dějiny, setkáme se s historiky i pamětníky, objevíme (téměř) zaniklé vesnice a osudy s nimi spojené i to, jak moc se od sebe mohou lišit. Užijeme si krásnou přírodu z cyklistického sedla, večer si zahrajeme hry, přečteme zajímavé příběhy, ale budeme mít samozřejmě také čas na odpočinek. Červenou linkou našich cest bude téma poválečného přijetí nově příchozích obyvatel do západního a východního Německa. Jak to tehdy bylo? Vstřícná kultura v Bavorsku a předsudky a odmítání v Sasku? Společně s vámi chceme na základě konkrétních životních příběhů přijít těmto dodnes přetrvávajícím stereotypům na kloub!
Co mohu očekávat?
Vzrušující týden plný nových setkání s nadšenci z Česka a Německa, hlubokých a osobních vhledů do historie a spousty zábavy, pohybu a nových přátel! Každý den pojedeme přibližně 45 - 55 kilometrů. Jezdíme rekreačně a na všechny vždycky čekáme!


Kdy?
11. - 17. 8. 2024


Pro koho?
Všem zájemcům ve věku od 18 do 26 let.


Kolik to stojí?
1 500 Kč / 60 € na osobu


Pro účastníky bude zajištěno ubytování, strava a vstupy do objektů v rámci programu. Dopravu tam i zpět si zajišťují účastnice a účastníci sami.

 

Zde se můžete přihlásit! 

 

Rádi bychom touto cestou poděkovali Česko-německému fondu budoucnosti a Tandemu, bez jejichž finanční podpory by tento projekt nebyl možný! 

 

Akce

Nabízíme akreditovaný seminář pro učitelky a učitele 1. a 2. stupně základních škol. Představíme Vám ucelenou metodiku zaměřenou na budování vztahu žáků k místu, kde žijí. Brno 10. 3. 2014, Ostrava 11. 3. 2014, Praha 17. 3. 2014

Učitelé 1. stupně

Otestujete si, jak se dá s metodikami pracovat. Sami si vyzkoušíte některé aktivity na vlastní kůži pod vedením autorů metodik. Dílna není zaměřená jen na pasivní prezentaci, cílem je aktivně porozumět, proč a jak jsou jednotlivé metodiky vystavěny. Dozvíte se, jak pracovat se žáky tak, aby se aktivně zapojovali do výuky.

Učitelé 2. stupně

Ukážeme Vám atraktivní osvědčené metody, jak žáky přivádět k poznávání svého vlastního regionu. Budou objevovat jeho příběhy, naučí se je zpracovat a předávat ostatním. Cílem je, aby žáci sami našli cestu k poznávání svého okolí a budovali si k němu vztah. Cílem je také ukázat, že zajímavá a efektivní výuka je možná i mimo prostory školy.
Seminář je vhodný zejména pro učitele dějepisu a příbuzných předmětů jako je výchova k demokratickému
občanství, český jazyk nebo zeměpis.

Akce